14 zlatnih medalja za AK Trebinje u prvom kolu lige Hercegovine

Juče je u Mostaru održano prvo kolo Dječije atletske liga Hercegovine. Veoma uspješan nastup imali su članovi sekcije zabavne atletike iz AK „Trebinje“. Osvojili su 33 medalje, od čega 14 zlatnih, 8 srebrnih i 11 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Jovana Bašić, Anđela Antunović, Stefan Vujnović, Nenad Krstović na 60m, a Aleksa Kljunak zlato na 60m ii na 200m, Ana Nožica i Stefan Vujnović na 200m, Andreja Tanasijević, Mara Nožica i Lazar Marinović na 300m, Nenad Krstović i Mara Nožica u skoku u dalj, kao i Božo Milićević u vortexu.

Srebrne medalje osvojili su: Ana Nožica na 60m, Jelena Grubač na 60m i na 300m, Aleksa Vujnović u trci na 60m, kao i u bacanju vortexa, Vuk Milićević, takođe u bacanju vortexa za svoju uzrasnu kategoriju.

Marija Petrović je bila dva puta treća, na 60m, Dimitrije Dragoljević i Stefan Vujnović i Sara Žulović, takođe su osvojili bronzane medalje na 60m, a Sara je bila treća i na 300m. U trci na 300m u svojoj kategoriji bila je treća Jelena Grubač. Božena Ninković i Srđan Šuković su osvojili bronzu u skoku u dalj. Milica Kljunak i Dimitrije Žulović su bili treći u vortexu.

Štafeta (djevojčice ’14 i mlađe) u sastavu: Sara Antunović, Petra Stevanović, Jovana Bašić i Anđela Antunović je osvojila bronzu, dok su zlatni bili dječaci njihovog uzrasta: Dimitrije Dragoljević, Luka Kljunak, Lazar Mijanović i Stefan Vujnović. Srebrne su bile djevojčice (12/13): Emilija Radan, Mina Ratković, Andreja Tanasijević i Ana Nožica, kao i štafeta djevojčica (10/11) u sastavu: Božena Ninković, Jana Djajić, Jelena Grubač i Mara Nožica.

Odličan nastup imali su i Mia Pešikan, Emilija Djordjić, Luna Milićević, Jana Radišić, Divna Ratković, Lana Bukvić i Uglješa Stevanović.

Leutar.net 14 zlatnih medalja za AK Trebinje u prvom kolu lige Hercegovine

Pored ovih rezultata malih atletičara važno je napomenuti da je u Sarajevu održano takmičenje „Zimski bacački kup BiH“. Takmičarka Katarina Filipović je osvojila dvije zlatne medalje u disciplinama bacanje koplja i bacanje kugle.