Milova partija pred velikim fijaskom

U Crnoj Gori se danas su održavani lokalni izbori u Podgorici i 13 opština

PODGORICA – Koalicija “Svi za naš grad” osvojila je najviše glasova na izborima u Podgorici, ali većinu imaju stranke koje su pobijedile na parlamentatnim izborima 2020. godine, pokazuju podaci Centra za demokratsku tranziciju (CDT) na osnovu 59 odsto obrađenih biračkih mjesta.

Na sajtu CDT-a objavljeno je da je koaliciji “Svi za naš grad” aktuelnog gradonačelnika iz DPS-a Ivana Vukovića osvojila 40 odsto glasova, “Evropa sad” 21 odsto, a kolicija za “Budućnost Podgorice” 17,7 odsto.

Koaliciju “Idemo ljudi” podržalo je 10,6 odsto građana, a URA i Civis imaju šest odsto.

Prema podacima CDT-a, ispod cenzusa su Socijalistička narodna partija, Pokret Preokret i Svetosavska.

U Budvi je, prema podacima CDT-a, Demokratski front na čelu sa predsjednikom opštine Milom Božovićem ostvario apsolutnu pobjedu i nije im potreban koalicioni partner kako bi vršili vlast u prijestonici turizma.

DF je osvojio 18 mandata, dok je drugoplasirana Demokratska partija socijalista sa samo devet mandata.

Lista Demokratska Crna Gora-Demos osvojila je četiri mandata, dok su Socijalističa narodna partija i Građanski pokret URA osvojile po jedan mandat.

Na lokalnim izborima u Zeti, prema podacima sa više od dvije trećine obrađenih uzoraka, Demokratski front i Demokratska Crna Gora osvojile su apsolutnu većinu, saopštili predstavnici ovih političkih subjekata.

DF je osvojio oko 40 odsto, Demokrate oko 20 odsto, a DPS oko 25 odsto glasova, prenosi Srna.

Evropa sad slavi: Milatović je novi gradonačelnik Podgorice

Portparol Pokreta Evropa sad Boris Pejović kazao je da će Jakov Milatović biti novi gradonačelnik Podgorice.

Leutar.net Milova partija pred velikim fijaskom

“Dobro veče slobodna Podgorice, DPS je izgubio….Na uzorku od preko 75 odsto biračkog materijala novi gradonačelnik Podgorice biće Jakov Milatović”, rekao je Pejović.

Budi prvi koji komentariše

Ostavi komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena
Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.