Bajden: Sankcije lično Putinu ako napadne Ukrajinu

Američki predsednik Džozef Bajden izjavio je u utorak da je moguće uvođenje sankcija lično ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu, ako Rusija izvrši invaziju na Ukrajinu.

Bajden je na pitanje novinara da li je tako nešto moguće u slučaju ruskog napada na Ukrajinu, potvrdno odgovorio, prenosi Rojters.

Američki predsjednik je rekao da bi u bližoj budućnosti mogao da premjesti neke od 8.500 američkih vojnika koji su stavljeni u stanje pripravnosti, ali je obećao da američke trupe neće biti raspoređene u samu Ukrajinu.

SAD se generalno uzdržavaju od uvođenja sankcija liderima stranih zemalja, a bivši predsjednik Donald Tramp uveo je sankcije predsjedniku Venecuele Nikolasu Maduru 2017. i iranskom vrhovnom vođi ajatolahu Ali Hamnejiu 2019. godine, navodi Rojters.

(Tanjug  Foto:EPA/EFE)

Budi prvi koji komentariše

Ostavi komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena




Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.