Navijači Crvene zvezde se oglasili pred večerašnji meč Lige prvaka

Crvena zvezda večeras igra utakmicu 2. kola lige prvaka sa grčkim Olympiakosom, bratskim timom, a povodom toga su se oglasili navijači Crvene zvezde.

Crvena zvezda večeras igra utakmicu 2. kola lige prvaka sa grčkim Olympiakosom, bratskim timom, a povodom toga su se oglasili navijači Crvene zvezde.

Saopštenje govori o tome kako ne treba vrijeđati braću i na kraju stoji podsjećanje na sve lijepo što su Pirejci uradili za beogradski klub.

“Sudbina je htela da se sa našim bratskim klubom i navijačkom grupom nađemo u istoj grupi Lige šampiona. Veliki izazov i ispit za nas kao zvezdaše! Da ne okolišamo mnogo i da maksimalno skratimo, a da svi razumiju suštinu našeg obraćanja ljudima koji će danas biti na stadionu…

Da, normalno je da svako želi da njegov klub pobijedi i nikome nije problem da to kaže. Ni nas, ni braću nije sramota da kažemo – neka pobijedi bolji i to je to!

Ipak, na par stvari bismo htjeli da skrenemo pažnju ljudima i da budu svjesni težine ovog meča koji nosi. Sve oči navijačkog, pa i fudbalskog svijeta biće uprte u ovu utakmicu. To uključuje i sve naše neprijatelje. Svi će željeti da vide kako će se odvijati ova utakmica između bratskih klubova i grupa. Ovo nije meč kao i svaki drugi, jer danas treba sačuvati bratstvo koje je započeto baš na današnji dan, prije 33 godine.

Treba sačuvati obraz, koji u današnjem svijetu ljudi vrlo brzo gube i ne priznaju ništa više sem materijalne dobiti, bilo da su to pare ili gol! Zato je danas na svakome od nas na stadionu odgovornost da to ispadne kako treba, a da našem klubu pružimo maksimalnu podršku!

Zato bismo vas zamolili da kakav god rezultat bio, ne miješamo našu braću u to! Da ljudi koji sjede blizu njih, ne gestikuliraju ka njima ništa, da ne prave od ove utakmice cirkus već spektakl kakav nigdje još nije viđen! Navijaj za svoj tim i to je to! Da se time vodimo cijelu utakmicu, a da pred početak ispoštujemo himnu Olympiakosa, da njihove igrače dočekamo aplauzom kada izađu na teren! Na poluvremenu (a možda i koji put tokom meča) da se sa njima dovikujemo i na kraju kakav god rezultat bio da ispratimo obje ekipe aplauzom! Sve između navijamo za svoj tim, ali ne vrijeđamo našu braću!

Ne zaboravite da su to ljudi koji su 1994. godine bili na Marakani kada niko nije hteo da igra prijateljsku utakmicu sa našim klubom zbog sankcija, koji su nebrojano puta pokazali koliko nas vole, koliko se voli Zvezda u Pireju. Nebrojano puta su vodili naše bitke, bili nam podrška, kao i mi njima. Na kraju krajeva, mi mora da gostujemo tamo, pa kako radimo – tako će nam biti! Nemojte da smetnete to sa uma danas, već da sačuvamo obraz i pokažemo svima kako treba da izgleda susret dva bratska kluba.

Sjajna utakmica je pred nama, pa ko bude bolji neka pobedi, ali mi ostajemo braća zauvijek, i u dobru i u zlu!” – stoji u saopštenju navijača Crvene zvezde.

Izvor

Budi prvi koji komentariše

Ostavi komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena
Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.