
Leutar
Latest posts by Leutar (see all)
- Uvode nam „treći pol“ i ukidaju mame i tate: Zapad nam nameće u ime zaštite osetljivih grupa - 9. decembra 2019.
- Legendarni Kirk Douglas slavi 103. rođendan - 9. decembra 2019.
- Sanna Marin: Najmlađa premijerka na svijetu koju su izabrali Finci - 9. decembra 2019.
Google je prestao poslovati sa kompanijom Huawei, potez koji će imati dramatičan uticaj na uređaje ove kompanije u cijelom svijetu.
Rojters izvještava citirajući izvor blizak kompaniji da je Google bio prisiljen da prekine poslovnu saradnju sa Huawei.
Huawei Technologies Co Ltd će odmah izgubiti pristup ažuriranim verzijama operativnog sistema Android, a naredna verzija ovih pametnih telefona izvan Kine će takođe izgubiti pristup popularnim aplikacijama i uslugama uključujući Google Play Store i Gmail app, javlja Reuters.
Alphabet Inc’s Google je prekinuo poslovanje sa Huawei gdje je potreban prenos hardver ili softver proizvoda osim onih koji su uključeni u open source licence.
Ovo je udarac za kinesku kompaniju koju je američka vlada stavila na crnu listu.
Detalji određenih usluga se još uvije diskutuju interno u Google-u, dok pravna služba Huawei-a proučava uticaj poteza američke vlade, kazao je glasnogovornik Huawei-a u petak.
Google će prestati pružati tehničku podršku i saradnju za Android i Google usluge Huawei-u.
U četvrtak je Trampova administracija zvanično dodala Huawei na crnu listu, odmah uvodeći ograničenja koja će ovoj kompaniji izuzetno otežati poslovanje sa američkim kompanijama.
Ostavi komentar