RIM: Nakon velike borbe Novak u polufinalu!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Masters turnira u Rimu!

N. Đoković676
H. M. del Potro464

Novak je u četvrfinalnom meču savladao Argentinca Huana Martina del Potra.

Njihov jubilarni 20. susret obeležila je velika borba, a Srbin je bio bolji sa 2:1 u setovima.

TOK MEČA:

PRVI SET

Novak je meč startovao sigurnim servisom, da bi zatim Del Potro izjednačio rezultat. Srbin je u četvrtom i petom gemu propustio šanse da oduzme servis protivniku. Prvi je do brejka došao Huan Martin koji je onda i potvrdio, za vođstvo od 5:3. Đoković do kraja seta nije uspeo da vrati brejk, a Delpo je ovaj deo igre dobio sa 6:4.

DRUGI SET

Velika borba nastavila se i u drugom setu. Novak je iskoristio drugu brejk šansu i poveo sa 4:2. Argentinac je u devetom gemu drugom brejk loptom vratio servis. Set je završen u dramatičnom taj-brejku u kome je Huan Martinimao dve meč lopte, ali je Đoković osvojio četiri vezana poena i sa 8:6 uzeo drugi set.

TREĆI SET

U odlučujućem setu Đoković je imao nešto lakši posao. Napravio je jedan brejk i rezultatom od 6:4 završio ovaj duel nakon maratonskih tri sata provedenih na terenu.

U drugom polufinalu sastaju se Rafael Nadal i Stefanos Cicipas.