As: Sve je riješeno, Jović je novi igrač Reala

Leutar.net As: Sve je riješeno, Jović je novi igrač Reala

LUKA JOVIĆ briljantnu sezonu u Eintrachtu krunisao je transferom života. Mladi (22) srpski napadač sve je dogovorio s Realom, s kojim uskoro potpisuje ugovor na šest godina. Ovo ekskluzivno objavljuje madridski As koji otkriva i odštetu za koju drugi strijelac Bundeslige i Europa lige dolazi iz Frankfurta u Madrid. 

Tekst se nastavlja poslije oglasa

Prodajem zemljište uz Trebišnjicu
Oglas

Real će za strijelca 26 golova ove sezone (19 u njemačkom prvenstvu, sedam u EL-u) platiti 60 milijona evra. Ali tom bogatstvu ne raduje se samo Eintracht, veliki dio njega dobiće i Benfica. Tačnije, 12 miliona evra, koliko joj pripada prema ugovoru kojim je Jovića, koji je bio na pozajmici u Frankfurtu, prepustila Eintrachtu za osam miliona evra. Frankfurtski klub, dakle, ovim poslom zarađuje osam puta više nego što je platio Jovića, i to ni mjesec dana nakon tog transfera. 

Upravo to je bio ključni potez koji je 17. aprila označio početak Realove operacije dovođenja napadača kojeg žele još Barcelona, Bayern i PSG. Tog dana Eintracht je iskoristio klauzulu u ugovoru o Jovićevoj pozajmici i fantastičnog napadača otkupio od Benfice za samo osam milijona evra. Naravno, to je napravio samo kako bi ga višestruko skuplje prodao jer u Frankfurtu su znali kako nemaju šanse zadržati Jovića nakon ovakve sezone i uz interes najboljih i najbogatijih klubova na svijetu. 

Ali sjajni odnosi koje imaju Eintracht i Real značili su da madridski klub ima ogromnu prednost u odnosu na ostale spomenute velikane. PSG je navodno bio spreman platiti više od Reala, što je od početka sedmice natjeralo ovaj klub da ubrza pregovore i napore, što je rezultovalo time da je u petak sve dogovoreno oko ovog transfera. As, međutim, ističe da je Jović već prije dvije sedmice počeo tražiti kuću u Madridu jer je htio samo u Real. 

Želja mu se ostvarila jer postaje igrač Reala kojem je drugo ljetno pojačanje. Prije mjesec dana s Portom je dogovoren transfer također mladog (21) brazilskog odbranbenog igrača Edera Militaa koji dolazi u Real uz odštetu od 50 milijuna eura.

Izvor: Index

Facebook komentari

1 Comment

  1. Komentar nema veze sa temom ali da pokušam jer mislim da je bitnije od svih tema danas na Leutar i ostalim portalima. Pročitah kod Vukana da je pritisak urodio plodom i da su plate u mljekari Vukoje podignute za trećinu. Predlažem da Vukan, Direkt, Leutar, Trebinje live i ostali portali koji drže do sebe javno pohvale trebinjske privrednike koji se odgovorno ponašaju prema radnicima, dijele pristojne plate, poštuju prava radnika i slično a da mi ostali kad smo u prilici pazarimo kod njih i na taj način im pomognemo da povrate profit koji će im sekta uzeti preko inspekcije. Za početak da pohvalim Prcovića koji je samoincijativno digao plate radnicima. Takođe svi znamo čije je koje preduzeće u gradu, ko je učestvovao u „privatizaciji“ i na koji način ko mulja ko je pošten pa bi trebali i mi da se na odgovarajući način odužimo

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.