Fantastičan fudbal u Mančesteru i Leverkuzenu, 14 golova i pobjede Sitija i Atletika (VIDEO)

Nestvaran fudbal u večerašnjim utakmicama osmine finala Lige šampiona! Mančester Siti je sa 5:3 savladao Monako na svom terenu, dok je Atletiko u Leverkuzenu sa 4:2 bio bolji od Bajera. Šta li će nam tek revanš mečevi donijeti i može li bolje od ovoga?

Siti će u Kneževinu odnijeti dva gola viška, lijepa prednost za izabranike Pepa Gvardiole, ali sudeći po igrama Monaka, ništa nije gotovo.

Građani su do vođstva došli u 26 minutu posle lijepe akcije, Sane je bio asistent, strelac je bio Sterling, a treba istaći da je sudija Lahoz propustio da dosudi ofsajd.

Šest minuta je trajalo slavlje domaćih, a onda je Falkao posle centaršuta Fabinja maestralno pogodio za 1:1. U 40. minutu novi šok za navijače Sitija, Sidibe za Embapea i 2:1 za goste iz Monaka.

Nekoliko minuta prije tog gola domaći su tražili penal, a dobili su samo žuti karton za simuliranje (Aguero).

U 50. minutu penal. Ali za goste. Loptu je uzeo Falkao, ali je očajno šutirao.

Osam minuta kasnije Sterling je uposlio Aguera, Argentinac je šutirao, a golman gostiju Subašić je očajno reagovao i počastio domaći tim golom.

Posle 180 sekundi novi šok i majstorija Falkaa! Prelijep lob za 3:2.

U 71. minutu novo izjednačenje, centaršut Silve iz kornera i fantastičan volej Aguera za 3:3.

Do preokreta i novog vođstva domaći tim došao je u 77. minutu, posle kornera Ture je skrenuo loptu, a Stons ju je zakucao u mrežu za 4:3.

U 83. minutu višnja na vrhu torte, fenomenalna akcija domaćih i gol Sanea za konačnih 5:3.

I Atletiko će na Visente Kalderonu revanš meč početi sa dva gola prednosti. Izabranici Dijega Simeonea su jednom nogom u četvrfinalu, ali neće se Nemci bez borbe predati.

Jorgandžije su u Nemačkoj do prednosti došle u 17. minutu. Bila je to prelijepa minijatura Saula i kifla u kontra rašlje Leverkuzena. U 25. minutu viđen je drugi gol, posle dobre kontre gostiju Gameiro je bio nesebičan, a strelac je bio Grizman.

Drugo poluvrijeme je dobro počelo za domaće, posle centaršuta Henriksa gol za 2:1 dao je Belarabi u 48. minutu. Ali, u 59. penal za goste i sigurna egzekucija Gameira sa kreča za 3:1.

Bivši igrač Partizana, sada nezamenljivi deo odbrane Atletika, Stefan Savić, počastio je Bajer u 68. minutu autogolom posle loše reakcije golmana gostiju Moje (pogodio Crnogorca u pokušaju da odbije loptu).

U 86. minutu viđena je lepa akcija gostiju i gol Toresa posle centaršuta Vrsaljka za konačnih 4:2.

Izvor: zurnal.rs