Albancima u Parizu pustili himnu Andore, organizatori se izvinili Armeniji

epa07826484 Players of Albania sing their national anthem for the second time, after the wrong anthem had been played the first time, ahead of the UEFA EURO 2020 qualifying soccer match between France and Albania in Saint-Denis, near Paris, France, 07 September 2019. EPA-EFE/IAN LANGSDON

NEVJEROVATAN propust napravili su organizatori kvalifikacione utakmice za Evro 2020. između Francuske i Albanije.

Albancima su uoči utakmice sa razglasa pustili himnu Andore, a albanski fudbaleri u čudu su gledali oko sebe dok su stajali u redu. Kad je himna završila, krenula je ona francuska, a nakon toga su Albanci odbili igrati dok na razglasu ne odsvira njihova himna.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimak možete pogledati OVDJE.

Da stvar bude gora, spiker na stadionu Stade de France zbog propusta se od srca izvinio – Armeniji. Nakon što su riješene geografske zavrzlame, puštena je albanska himna pa su Albanci ipak pristali igrati.

Francuska je pobijedila 4:1 golovima Comana (2), Girouda i Ikonea, a Griezmann je u 37. minuti promašio penal. Počasni gol za goste dao je Cikalleshi iz penala u 90. minuti.